Velkommen til medlemsmøte
Gøy med konkurranser!
Det nærmer seg NM i foto og flere andre fotokonkurranser. TKK synes flere skal få inspirasjon til å delta, og vil snakke litt om hva en jury ser etter i konkurransebilder.
Hvordan bli en suksessrik konkurransefotograf? Hva er viktig for juryene? Konkurranser er en fin måte å utvikle deg som fotograf, der du både kan få inspirasjon og tilbakemelding på bildene dine.
Wenche og Håkon har deltatt i utallige konkurranser oppigjennom årene og har også erfaring med å sitte i juryen. De vil fortelle om inspirasjon, læring og utvikling gjennom deltakelse i konkurranser.
Bildevurdering
Vi setter av en halvtime av møtet til å evaluere hverandres bilder – for eksempel rettet mot NM eller en annen konkurranse. Vi deler inn i grupper på tre så kan dere kommentere og veilede etter behov.
NB! Ta med bilde(r) du ønsker tilbakemeldinger på, på papir, nettbrett, mobil eller din egen PC/Mac (etter hva som passer for deg å vise frem på).
Hver enkelt får 5–10 minutter til rådighet for visning og diskusjon/respons.
Måneden bilde
Det blir gjennomgang av resultatene i Månedens bilde der tema var «Natur» som også er ett av temaene i NM i foto i høst.
Stem på bildene
Du kan gå inn og stemme på bildene frem til onsdag kl 20. Stem på bildene her: app.nsff.no.
PS. Du trenger ikke å ha deltatt for å kunne stemme.
Mer om hvordan du stemmer finner du her
Merk at bildene i denne runden skal følge de internasjonale reglene for naturbilder, som ikke tillater mennesker eller menneskeskapte ting (bygninger, veier, stolper, gjerder, lyskilder, båter etc etc) i bildet. Bildene skal heller ikke være manipulerte eller etterbehandlet utover justering av farge, kontrast, lys/mørke, skarphet.
TID OG STED:
Torsdag 21. september, kl. 18:30-20:30. Dørene åpner kl. 18:15.
Norsk Fotofagskole, Mellomila 56 i Trondheim. Se i kart
Velkommen!