«3×3 hurra» i NM i foto 2019

Trondhjems Kameraklubb kom på 3.plass i Årets klubb i NM i foto 2019.

Vi gratulerer Håkon Grønning som havnet på 3. plass totalt blant alle fotografene og Cato Romero på 3. plass totalt i ungdomsklassen i årets NM.

I vårrunden oppnådde 24 medlemmer fra TKK 48 antatte bilder, samt 7 hederlige omtaler som gikk til Cato Romero (2), Håkon Grønning (2), Jonas Hallberg Eggen, Ommund Øgård og Silje Bullgård, 1 bronsemedalje til Håkon Grønning, 2 sølvmedaljer til Anne Katharine Dahl og Cato Romero og 1 gullmedalje til Håkon Grønning. Klubbens 20 utvalgte bilder til Årets klubb ga oss 1. plass i denne runden.

I høstrunden oppnådde 20 medlemmer fra klubben 49 antatte bilder, 1 hederlig omtale som gikk til Cato Romero og 1 sølvmedalje til Håkon Grønning. Dessverre klarte vi ikke å forsvare ledelsen i Årets klubb fra vårrunden, da klubbens 20 utvalgte bilder bare ga oss en delt 9. plass i høstrunden. Men å havne på bronse totalt sett er likevel bra!

Bra jobba, TKK!